KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493024

nr 1749 3024

Beda Löberg

(1895-1974), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad - 49, blomsterstilleben. Olja på pannå, 49x41 cm, yttermått inklusive ram: 61x53 cm

Beda Löberg, svensk målare född 1895, död 1974.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 8 december 2025
kl 18:27:59

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Beda Löberg

Läs mer om Beda Löberg